CS-MTP144PW (3000 mAh, 14.4 V)
Product Code: CS-MTP144PW
Brand: Cameron Sino
CS-MTP144PW (3000 mAh, 14.4 V)
Product Code: CS-MTP144PW
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 3000 mAh
Rate 43.2 Wh
Voltage 14.4 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 555.5 g
Dimensions 130.8 x 74.8 x 113.1 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 3000 mAh
Rate 43.2 Wh
Voltage 14.4 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 555.5 g
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
The product is fully compatible with the following devices:
Metabo
The product is interchangeable with the following product numbers:
Description
Related products
CS-MTX475PX
CS-MTX475PX
Type Type: Ni-MH
Voltage Voltage: 14.4 V
Capacity Capacity: 3300 mAh
Type Type Ni-MH
Voltage Voltage: 14.4 V
Capacity Capacity: 3300 mAh
CS-MTX475PW
CS-MTX475PW
Voltage Voltage: 14.4 V
Voltage Voltage: 14.4 V
CS-MTX625PX
CS-MTX625PX
Voltage Voltage: 12 V
Voltage Voltage: 12 V
Is in stock!
CS-MTX625PW
CS-MTX625PW
Voltage Voltage: 12 V
Voltage Voltage: 12 V
Is in stock!
CS-MTP144PX
CS-MTP144PX
Type Type: Li-ion
Voltage Voltage: 14.4 V
Type Type Li-ion
Voltage Voltage: 14.4 V
CS-MTP121PW
CS-MTP121PW
Voltage Voltage: 12 V
Voltage Voltage: 12 V
Documents
Safety information
Responsible person
Techtek s.r.o.,
Company ID 03228673
registered at Slavíčkova 6,
638 00 Brno,
Czech Republic
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews